Viliam Poltikovič: Brána smrti

Setkání, promítání a povídání s dokumentaristou, režisérem, kameramanem a spisovatelem Viliamem Poltikovičem.

V tomto krásném předvánočním čase se spolu s Viliamem podíváme na smrt jako na bránu pro vstup do jiné dimenze, či chcete-li reality. Na smrt jako nikoli konec, ale přechod, transformaci.

Promítneme si dosud nezveřejněné působivé snímky dokumentu Brána smrti, aneb co jste v televizi ještě neviděli. Promítneme také nové ukázky z připravovaného dokumentu "Z temnoty duše... světlo" na téma psychospirituální krize.

Viliam Poltikovič je dokumentarista, režisér, kameraman a spisovatel, který se celoživotně věnuje točení dokumentů zejména s duchovní tematikou. Procestoval téměř všechny kontinenty, navštívil mnoho míst, která označujeme jako posvátná, setkal se s místními lidmi a prostřednictvím svých snímků tak pomáhal a pomáhá českému divákovi rozšiřovat si obzory na poli duchovní tematiky.

Brána smrti je třináctidílný cyklus, který odvysílala Česká televize v minulém roce. Zpracovává téma smrti a umírání, avšak ze zcela jiného úhlu pohledu, než je běžné. Většina lidí má ze smrti strach, je to pro ně téma depresivní, je to až tabu. V seriálu však poznáme, že lidé napříč historií i kulturami většinou pojímají život a smrt jako proměny našeho věčného bytí. K pokračování života po smrti se hlásí i mnozí moderní vědci a odborníci. V seriálu zaznívají výpovědi nejen jejich, ale i běžných lidí, kteří se se smrtí setkali, i mnoha význačných osobností, jako jsou např. dalajlama, Stanislav Grof, R. Moody a další. Zároveň cyklus nabízí inspiraci, jak se vypořádat s odchodem blízkých, jak se zbavit strachu ze smrti, jak se na vlastní smrt připravit i jak vlastně žít.

Kapacita 150 míst.
Cena vstupenky 200 Kč.

Předprodej vstupenek zajišťuje Kino Boskovice na této adrese.

Informace k události

Místo konání: Kino Boskovice
Adresa: Kpt. Jaroše 15, Boskovice
Obsazenost / kapacita: / 150
Cena: 200 Kč

Kdy probíhá

Typ: jednodenní
Datum: 19. 12. 2017
Čas: 18:00 - 21:00

Místo konání

Viliam Poltikovič 1
Nebyl zvolen žádný komentář pro reakci.
Reagujete na komentář č. %number% uživatele %user%.
Nebyl zvolen žádný komentář pro reakci.

Přihlášení a vstupenka

Zde se můžete na akci přihlásit a zakoupit vstupenku

Odběr novinek

Chyba! Opravte prosím označená pole. Odesílám.. Vaše zpráva byla úspěšně odeslána. Zprávu se nepodařilo odeslat.
Využijte prosím naši e-mailovou adresu.

Kalendář

Přidejte se