O nás

Pár slov o nás, aneb kdo vlastně jsme a proč děláme to, co děláme :)

Před pár lety jsme se zamilovali do jednoho krásného kousku země kousek od Boskovic, v Okrouhlé. Viz FB stránka o tom, jak jej budujeme. Byla to láska na první pohled. Začali jsme na tomto pozemku budovat přírodní zahradu a stavět přírodní dům. Naším cílem je alespoň částečná soběstačnost, pěstovat si vlastní jídlo a žít nějak rozumně v souladu s okolím a přírodou. Z Brna, kde jsme nějakou dobu žili, jsme se přestěhovali do Boskovic, abychom to měli na zahradu co nejblíž. A zamilovali jsme se i do Boskovic :) 

Protože jsme tady byli ze začátku sami, chtěli jsme se seznámit a potkávat s podobně naladěnými lidmi. Jednou z prvních inspirací byla první semenářská burza, kde se sešla moc fajn parta. Postupem času jsme začali zjišťovat, že máme potřebu podpořit některé další aktivity - společné bezobalové nákupy, častější možnost sdílení semen a produkce, společná setkávání nad dalšími tématy.. Inspirací je nám v tomto směru mimo jiné Tomáš Hajzler a jeho aktivity

To, proč to děláme, samozřejmě do velké míry vychází z toho, čemu věříme.

Věříme, že přichází čas, kdy jsou a budou zase důležité vzájemné sousedské (ty blízké i vzdálenější) vztahy, kdy "ten umí to a ten zas ono".
Věříme na spolupráci a na to, že společnými silami zvládneme lecos vytvořit - třeba i svět, ve kterém je příjemné být a žít.

Proto je naším záměrem spolu-vytvořit iniciativu či skupinu podobně naladěných lidí s cílem se propojit a vzájemně se obohatit zkušenostmi a inspirací v různých oblastech. Třeba v tom, jak správně pěstovat ačokču, jak na zvýšené záhony, jak na stavbu domu svépomocí, domluvit se na společných nákupech ekologicky pěstovaných potravin, jak na vzdělávání našich dětí, .. apod.
Věříme, že spolu můžeme vytvořit Prostor. Prostor pro vzájemné obohacení, inspiraci, prostor pro změnu.

Témata, kterými žijeme a kterými se chceme zabývat i v rámci iniciativy Boskovice naživo:

Zdraví a vztahy: chceme být zdraví a mít zdravé a naplňující vztahy nejen s našimi nejbližšími, ale i našimi přáteli a sousedy

Život a bydlení: chceme žít spokojený a naplněný život v prostředí, které takový život podporuje

Práce a podnikání, aneb "slušně a odpovědně": chceme se podílet na vytváření a sdílení hodnot a víme, že všechny naše aktivity mají své širší dopady a důsledky, potřebujeme platit složenky, ale chceme také naplno využívat svůj potenciál, dělat co nás baví a naplnit svůj život smyslem

A konkrétní příklady?

"Bez obalu" - sdílení nákupů surovin ve větších baleních, podpora bezobalové prodejny v Boskovicích - např. v rámci zdravé výživy apod.

Podpora drobného podnikání v regionu - se zaměřením na řemesla, produkci zdravých potravin a ekologických výrobků, nejrůznější domácí tvorbu, drobné služby apod., propojování (slušných a odpovědných) řemeslníků a drobných podnikatelů se zákazníky z regionu, podpora místních ekologických farmářů atd.

Podpora směnného obchodu - nejpřirozenější směna práce a vytvořených hodnot mezi lidmi. Já ti vytvořím web a ty mi vymaluješ byt..

Jdete do toho? Máte nějaké nápady? Chcete se zapojit? Ozvěte se!
 

Boskovice 1 Okrouhlá 1

Přihlášení a vstupenka

Zde se můžete na akci přihlásit a zakoupit vstupenku

Odběr novinek

Chyba! Opravte prosím označená pole. Odesílám.. Vaše zpráva byla úspěšně odeslána. Zprávu se nepodařilo odeslat.
Využijte prosím naši e-mailovou adresu.

Kalendář

Přidejte se