Úvod do Permakultury

Na tomto setkání si budeme povídat o Permakulturním hnutí. To je pestré hnutí milionů lidí usilujících o kolektivní potravinovou bezpečnost dosaženou výhradně pomocí trvale udržitelné zemědělské produkce při nejdříve zastavení degradace a později při postupné restauraci a stabilizaci životního prostředí.

Je to tichá pragmatická revolta bezpočtu z nás usilujících o revoluci v zemědělství. O návrat k místní produkci a krátkým zásobovacím trasám. O konec existenční závislosti na anonymních pijavicích v podobě korporátního agrobusinesu, globálních dopravců a globálních obchodních řetězců s nulovým zájmem na záchově místního životního prostředí. 

Má svou vlastní robustní koncepci vycházející z holistické ekologiesepsanou v podobě Permakulturního manuálu a má široké spektrum účasti. Od preferování k přírodě šetrných dodavatelů, kompostování kuchyňského odpadu a trochy včelí pastvy v truhlících před oknem, přes malá organická domácí hospodářství po organizace realizující restauraci krajiny a osvětu. 


V kostce: Permakultura je stavem trvale udržitelného zemědělství. A "permakulturní hnutí" je cestou k němu. Rameno na rameno, dva kroky dopředu jeden krok dozadu, domácnost za domácností a farmu za farmou. Je to snaha odklonit globální industriální civilizaci z balistické trajektorie mířící k environmentálnímu kolapsu. Je to hnutí za návrat k životu v dynamické rovnováze s ostatní přírodou. Pro mnohé z nás je to návrat domů. Návrat ke smysluplnému životu. 

A o tom si budeme povídat. 


Lektor: Honza Král
Vstupné dobrovolné, trvání 2+ hodin

Informace k události

Místo konání: Hotel Pod Zámkem
Adresa: Hradní 4, Boskovice
Obsazenost / kapacita: 3 / 25
Vstup: volný na rezervaci

Kdy probíhá

Typ: jednodenní
Datum: 3. 5. 2018
Čas: 17:00 - 20:00

Místo konání

Honza Král 7 permakultura 3
Nebyl zvolen žádný komentář pro reakci.
Reagujete na komentář č. %number% uživatele %user%.
Nebyl zvolen žádný komentář pro reakci.

Odběr novinek

Chyba! Opravte prosím označená pole. Odesílám.. Vaše zpráva byla úspěšně odeslána. Zprávu se nepodařilo odeslat.
Využijte prosím naši e-mailovou adresu.

Kalendář

Přidejte se